اشتباه تاکتیکی در انتخاب وزنه دوضرب/ حذف ناباورانه کیانوش رستمی در آمریکا

3 دسامبر 2017
بدون نظر

به گزارش “ورزش سه”، رقابت های وزنه برداری قهرمانی جهان 2017 در آناهیم آمریکا برای ایران آغاز شد و دسته 85 کیلوگرم اولین نمایندگان ایران به روی تخته رفتند. علی میری و کیانوش رستمی اولین وزنه برداران ایرانی هستند که استیج را تجربه می کنند و بامداد دوشنبه شب امیدوار کننده ای برای ایران محسوب می شود.

در ابتدا ورزشکاران این دسته معرفی شدند که تعداد ایرانی های سالن در همین دقایق مشخص شد. ورزشکاران سایر کشورها وقتی معرفی می شدند عکس العمل چندانی در سالن دیده نمی شد اما زمانیکه گوینده سالن نام علی میری و کیانوش رستمی را صدا کرد تشویق ایرانی ها سالن را تحت تاثیر قرار داد. ایران ایران در کل سالن پیچیده بود و همین روند تا پایان رقابت امشب ادامه داشت.

علی میری اولین نماینده ایران بود که به روی تخته رفت. او در بازی های داخل سالن باکو موفق به مهار وزنه 160 کیلوگرمی شده بود. او در اولین حرکت خود درخواست وزنه 155 کیلوگرمی را داد اما نتوانست آن را بالای سر ببرد. او در حرکت دوم هم ناکام بود تا اضطراب مهمی ایجاد شود چرا که در صورت عدم موفقیت در یک ضرب باید قید مدال را می زد اما علی میری موفق شد در حرکت سوم یک ضرب وزنه 155 کیلوگرمی را مهار کند و برای ادامه مسابقه همچنان امیدوار باشد.

 

رقابت کیانوش رستمی و پرز مندز شیلیایی از همان اولین حرکات یک ضرب آغاز شد. کیانوش در اولین حرکت خود وزنه 170 کیلویی را مهار کرد اما فورا مندز یک کیلوگرم بالاتر از او را بالای سر برد. رستمی در دومین حرکت خود موفق نشد وزنه 174 کیلویی را مهار کند تا کار برای او سخت شود. کیانوش فورا در حرکت بعدی 174 کیلوگرم را به نام خود ثبت کرد اما مندز 175 کیلویی را بالای سر برد تا کیانوش در پایان حرکت یک ضرب دسته 85 کیلوگرم به عنوان دومی این حرکت دست پیدا کند.

 

علی میری در حرکت دو ضرب کار خود را با وزنه 193 کیلوگرمی آغاز کرد. او توانست بر خلاف حرکات دسته یک ضرب شروعی عالی و مسلط در دو ضرب داشته باشد و به راحتی اولین حرکت خود را با موفقیت پشت سر گذاشت. او در حرکت بعدی خود وزنه 201 کیلوگرمی را انتخاب کرد اما میری نتوانست این وزنه را در حرکات دوم و سوم خود بالای سر ببرد تا همان رکورد 193 کیلوگرم در دوضرب را به نام خود ثبت کند. به این ترتیب میری با عملکرد 348 کیلوگرم در مجموع به کار خود در این رقابت ها خاتمه داد.

 

اما اتفاق تلخ جایی رخ داد که کیانوش رستمی برای انجام حرکت دو ضرب به روی تخته آمد. مصدومیت زانو کار خود را کرد. کیانوش در اولین حرکت خود وزنه 212 کیلوگرمی را درخواست داد در حالیکه مندز پرز قبل از 203 کیلوگرم را بالای سر برده بود. کیانوش 212 را 2 با در نیمه های راه به زمین انداخت تا نگرانی ها چند برابر شود. رستمی با توجه به درخواست 214 کیلوگرمی مندز درخواست یک کیلوگرم وزنه بالاتر را داد تا هم مندز از بالا بردن وزنه خود ناکام بماند و هم کیانوش. به این ترتیب کیانوش رستمی قهرمان المپیک ریو از ثبت رکورد در دوضرب باز ماند تا امید اصلی ایران در شب اول بدون مدال بماند.

 

در نهایت مندز پرز شیلیایی به مهار 175 کیلوگرم در یک ضرب، 203 کیلوگرم در دوضرب و مجموع 378 کیلوگرم به مدال طلای جهان در دسته 85 کیلوگرم دست پیدا کرد. زاریکز لهستانی با بالابردن وزنه 162 کیلوگرم در یک ضرب، 197 کیلوگرم در دوضرب و مجموع 359 کیلوگرم به عنوان دومی و پیزولاتو ایتالیایی با مهار وزنه 162 کیلوگرم در یک ضرب، 196 کیلوگرم در دوضرب و مجموع 358 کیلوگرم به عنوان سوم جهان در مسابقات قهرمانی جهان 2017 و در دسته 85 کیلوگرم رسیدند.

با توجه به مصدومیت کیانوش و غیبت 10 کشور صاحب نام جهان رکوردهای قهرمانی بسیار ضعیف و دور از انتظار بودند و رقابت در وزن 85 کیلوگرم را می توان یکی از سطح پایین ترین رقابت های ادوار رقابت های جهانی نام گذاری کرد.

منبع : ورزش 3


لینک کوتاه مطلب

http://happynewyearimagess.net/?p=552

شما به این آهنگ چه امتیازی میدهید ؟

مطالب مشابه

برچسب ها