اینفانتینو: مراکش برای کسب میزبانی جام جهانی شانس دارد

5 ژوئن 2018
بدون نظر

به گزارش “ورزش سه”، هفته آینده رای گیری در این رابطه در مسکو برگزار خواهد شد و تکلیف میزبان سال 2026 مشخص می‌شود. سه کشور آمریکا، کانادا و مکزیک به صورت مشترک و مراکش، دو میزبان اصلی رقابت ها هستند و با امکاناتی که کشورهای آمریکا شمالی برای برگزاری رقابت ها دارند و همچنین قوانینی که به نفع آنها در این مدت تصویب شده، بسیاری شانس زیادی برای مراکش قائل نیستند، موضوعی که رئیس فیفا با آن مخالف است.

 

او در این رابطه گفت:” فیفا هر تصمیمی که کنگره بگیرد را اجرایی خواهد کرد. باید با این قضیه کنار بیاییم و بهترین تصمیم را بگیریم.”

 

 

 

 

طبق بررسی های انجام شده در این مدت، مشخص شده که برگزاری جام جهانی در آمریکا شمالی، بسیار درآمدزا تر از مراکش خواهد بود. اختلاف 1.3 میلیارد دلاری در فروش بلیت ها، در نهایت این بررسی را به اینجا رساند که برگزاری رقابت ها در آمریکا، 14.3 میلیارد دلار درآمد خواهد داشت و در مراکش، 7.2 میلیارد دلار.

 

اینفانتینو در این رابطه گفت:” پول یکی از المان‌های ماست ولی نه المان اصلی.”

 

تیم بررسی همچنین ریسک بزرگی در ساخت و آماده سازی ورزشگاه ها، مراکز تمرین و هتل‌های مراکش می‌بیند زیرا به اعتقاد آنها، تقریبا تمامی این موارد نیاز به بازسازی دارند.

 

اینفانتینو در این رابطه گفت:” هدف ما در این میان این بوده که بررسی کنیم تمام اهداف شدنی هستند و فرصت‌ها و تهدیدها در همه موارد مشخص شوند.”

 

اینفانتینو همچنین از رای دهندگان خواست که تحت تاثیر مسائلی به جز فوتبال قرار نگیرند. صحبت های دونالد ترامپ در رابطه با میزبانی آمریکا در جام جهانی، ممکن است روی رای‌هایی که 8 روز بعد در صندوق ریخته خواهد شد، تاثیر بگذارد، یا رای دهندگان را به سوی مراکش ببرد یا به سمت آمریکا جذب کند.رئیس فیفا گفت:” امیدوارم وقتی می‌خواهند رای بدهند، فقط به فوتبال فکر کنند نه تاثیر رای شان روی مسائل دیگر.”

 

منبع : ورزش 3


لینک کوتاه مطلب

http://happynewyearimagess.net/?p=22858

شما به این آهنگ چه امتیازی میدهید ؟

مطالب مشابه

برچسب ها