جام جهانی کوچک یک جایزه و سفر تفریحی بود/ کلانی: دیر می‌خوابیدیم و به پرتغال باختیم

24 ژوئن 2018
بدون نظر

به گزارش” ورزش سه” تیم ملی ایران فردا در حالی به مصاف تیم ملی پرتغال می رود که در دو دیدار گذشته اش با این تیم دو شکست در کارنامه اش ثبت شده است. تیم ایران یک بار در جام جهانی 2006 و یک بار دیگر در تورنمنتی به نام جام جهانی کوچک با تیم ملی پرتغال بازی کرده است. یکی از بازیکنانی که در اولین بازی تیم ملی ایران برابر پرتغال بازی کرده حسین کلانی است.

مهاجم سابق تیم ملی ایران ابتدا درباره رقابت های جام جهانی 2018 و عملکرد ایران گفت:« تیم ملی ایران عملکردی بسیار خوب داشت. با تمام اینکه برخی از دوستان از یکی دو ماه قبل از بازی ها تیم ملی و بچه ها را کوچک کردند واز تیم های دیگر غول ساختند اما تیم ملی در جام جهانی عملکردی خوب داشته است.آنقدر مراکش را بزرگ کرده بودند بچه ها نیم ساعت اول بازی احساس خیلی بدی داشتند و با ترس بازی کردند. اما توانستند به خودشان بیایند و مراکش را هم بردند. »

او افزود: « مقابل اسپانیا تیم به خودباوری رسید و همه دیدند که مقابل قهرمان اروپا و جهان که یک تیم پرتکنیک و توپ نگه دار است بچه های ما دوام آوردند و عملا می توانستند برنده این مسابقه هم بشوند. اما کم لطفی داور و بی دقتی بچه ها باعث شد که نتیجه دیگری رقم بخورد. این بازی نشان داد که بچه ها خیلی خوب می توانند مقابل تیم های قدرتمند نتیجه خوب بگیرند.»

او همچنین درباره بازی با پرتغال گفت:« با توجه به شناختی که کارلوس کی روش از پرتغال دارد به گونه ای برنامه ریزی خواهد کرد که بچه ها اجازه ندهند رونالدو بتواند کارایی اش را نشان دهد. به نظر من کی روش به خوبی برای اینکه توپ به رونالدو نرسد برنامه ریزی خواهد کرد و بچه ها با دوندگی بالا می توانند این کار دشوار را انجام بدهند. نکته جالب درباره تیم ایران این است که با وجود تاکتیک دفاعی تیم ایران اما بچه ها هرگز خشونت نمی کنند. این در حالی است که خیلی تیم ها را می بینیم که بسیار بازی های خشنی انجام می دهند.»

حسین کلانی که سابقه بازی برابر پرتغال را در سال 1972 دارد گفت:« سال ها است از آن بازی می گذرد و واقعا چیز زیادی از آن به یاد ندارم. آن بازی در یک تورنمنت بود که ما در یک سفر تفریحی و پاداشی بعد از قهرمانی در جام ملت ها و برد کره شمالی انجام شد. ما قبل از آن اردوی سنگینی را برای مسابقات پشت سر گذاشته بودیم و آمادگی خیلی بالایی برای بازی ها نداشتیم.»

او افزود:« شرایط آن بازی با بازی فردا فرق می کرد. آن بازی ها بعد از انتخاب ما در المپیک بود اما اینجا جام جهانی است و بچه ها با آمادگی کامل و خودباوری و انگیزه بالا به میدان می روند. ما قهرمان جام ملت ها شده و کره شمالی طوفان زرد آسیا را را شکست داده بودیم و به همین خاطر این مسابقات و سفر به برزیل یک جایزه برایمان بود. این مسابقات به خاطر استقلال برزیل برگزار می شد و راستش را بخواهید بچه ها شب ها تا دیروقت بیرون بودند و خیلی آمادگی بالایی نداشتیم.»

او افزود:« ما سفرهای سختی را پشت سر گذاشته بودیم ، سفر به پیونگ یانگ که ازشوروی رفتیم و بسیار طولانی بود. بازی های سختی هم انجام داده بودیم ضمن اینکه در طول سفر در تایلند تعدادی از بچه ها به خاطر غذا مسموم شدند. از نظر غذایی مشکل داشتیم و در یک سفر طولانی از توکیو به تایلند رفتیم. در جام ملت ها قهرمان شدیم ، سپس در تهران با کره جنوبی بازی کردیم و بعد از آن به اسلام آباد رفتیم و کره را شکست داده و راهی المپیک شدیم.»

او درباره پرتغال آن زمان گفت:« پرتغال یکی از تیم های مطرح جهان در آن زمان بود و اوزه بیو یکی از بهترین بازیکنان جهان در آن بازی می کرد. ما بازی را سه بر صفر باختیم و اوزه بیو هم یک گل زد. البته من بازهم مقابل اوزه بیو بازی کرده بودم زمانی که او با بنفیکا به تهران آمده بود. اتفاقا یک عکس معروف هم هست که من ، محراب شاهرخی و همایون بهزادی چهارتایی با اوزه بیو گرفته ایم.»
کلانی اضافه کرد:« پرتغال در حال حاضر هم تیم بزرگی است اما به نظرم بچه های ما به خودباوری رسیده اند و چیزی از بازیکنان تیم های دیگر ندارند.»

منبع : ورزش 3


لینک کوتاه مطلب

http://happynewyearimagess.net/?p=24911

شما به این آهنگ چه امتیازی میدهید ؟

مطالب مشابه

برچسب ها