صالح: افت تاکتیکی بله، افت بدنی نه/ تمرین در سالن استقلال را به دردسر می اندازد؟

29 ژانویه 2018
بدون نظر

به گزارش “ورزش سه”، استقلال در حالی فردا در مرحله نیمه نهایی جام حذفی با صنعت نفت بازی می کند که آبی ها بعد از بازی با پارس جنوبی جم به دلیل شرایط جوی حتی یک جلسه تمرین هم در زمین چمن انجام ندادند و مجبور شدند تمرین های خود را در سالن های سرپوشیده برگزار کنند.

اما سوال اصلی اینجا است، آیا تیم هایی که تمام جلسه های تمرینی خود را در سالن برگزار کرده اند نسبت به تیمی که یک هفته فرصت داشته که تمرینات خود را در چمن پیگیری کند با افت کیفیت فنی روبرو می شود یا نه.

مجید صالح، مربی سابق استقلال و فعلی پیکان در این باره به ورزش سه گفت:  اولا ساختار باشگاه ها باید طوری باشد که حتما یک  زمین چمن مصنوعی داشته باشند یا چمن طبیعی باید ساختاری داشته باشد که خیلی زود برف در آن آب شود تا تیم ها در شرایط اینچنینی با مشکل روبرو نشوند.

او در مورد کیفیت فنی تیمی که در سالن تمرین می کند هم گفت: وقتی یک تیم نمی تواند روی چمن تمرین کند، افت کیفی پیدا می کند چراکه شرایط تمرین در سالن متفاوت است. ابعاد سالن کوچک است، زمین آن سفت است و به همین دلیل نمی شود خیلی زمان زیادی روی آن تمرین کرد و کیفیت کار پایین می آید. طبیعی است این شرایط به ضرر تیمی است که در سالن تمرین می کند و در مقابل تیمی که در طول هفته در چمن تمرین کرده کیفیتش کم می شود.

او در پاسخ به این سوال که آیا استقلال با افت بدنی روبرو می شود یا نه هم گفت: یک هفته در آمادگی کیفیت فنی تاثیرگذار است ولی بدنی نه چون بازیکنان هم اکنون در کوران مسابقات هستند و با یک تمرین سبک هم به اوج آمادگی خواهند رسید.

منبع : ورزش 3


لینک کوتاه مطلب

http://happynewyearimagess.net/?p=8304

شما به این آهنگ چه امتیازی میدهید ؟

مطالب مشابه

برچسب ها