عربستان و سرافکندگی تکراری آسیایی‌ها (عکس)

14 ژوئن 2018
بدون نظر

به گزارش “ورزش سه” دقایقی پیش دیدار افتتاحیه جام جهانی 2018 ما بین روسیه و عربستان سعودی به پایان رسید و تیم میزبان با نتیجه قاطع و پرگل 5 بر 0 مقابل حریف آسیایی خود به برتری دست یافت.

تیم ملی عربستان در این مسابقه بسیار ضعیف حاضر شد و اشتباهات فراوانی را در یکی از مهم‌ترین بازی‌های جام جهانی انجام داد و در نهایت با باختی سنگین زمین بازی را ترک کرد.

تیم ملی عربستان پیش از این باخت‌های تحقیرآمیز در جام جهانی را تجربه کرده بود و به اصطلاح با این فضا غریبه نبود. سبزپوشان آسیا پیش از این در جام جهانی 2002 به دیدار آلمان رفتند و با باخت سنگین 8 بر0 سرافکنده به رختکن رفتند.

 

اما به نگاهی به سنگین‌ترین شکست‌های تاریخ جام جهانی، نام دو تیم دیگر آسیایی هم به چشممان برخورد می‌کند. تیم ملی کره‌جنوبی در جام جهانی 1954 با نتیجه 7 بر0 برابر تیم ملی ترکیه بازنده شد تا اولین شکست پرگل تیم‌های آسیایی رقم بخورد. تیم ملی کره‌جنوبی 30 سال بعد، یعنی در جام جهانی 1984 هم مقابل مجارستان قرار گرفت و این بار با شکست سنگین‌تر 9 بر0 زمین مسابقه را ترک کرد.

 

دیگر دیداری که با باخت سنگین تیم‌های آسیایی همراه بود به جام جهانی 2010 بازمی‌گردد. تیم ملی کره‌شمالی با نتیجه 7 بر0 برابر پرتغال شکست خورد تا نتیجه تحقیرآمیز دیگری رقم بخورد.

در این بین دو تیم عربستان و کره‌جنوبی با تجربه کردن دو باخت سنگین، جز رکوردداران آسیا در این حیث هستند.

منبع : ورزش 3


لینک کوتاه مطلب

http://happynewyearimagess.net/?p=23905

شما به این آهنگ چه امتیازی میدهید ؟

مطالب مشابه

برچسب ها