نه رختکن، نه سرویس بهداشتی و نه تابلوی ۲۴ ثانیه/ فینال لیگ برتر بسکتبال با امکانات زیر صفر!

7 فوریه 2018
بدون نظر

به گزارش “ورزش سه”، طی ۲ روز گذشته ۲ دیدار نخست فینال لیگ برتر بسکتبال در سالن توانا تبریز بین ۲ تیم شهرداری تبریز و مهرام تهران برگزار شد؛ اما امکانات محل برگزاری این مسابقه عجیب به نظر می رسید.

شاید زندانی شدن خبرنگاران زن در یک اتاق مهمترین خبری بود که روز گذشته از حواشی فینال لیگ برتر بسکتبال در تبریز به گوشمان رسید؛ اما این فقط بخشی از اتفاقات تلخ در این شهر بود.

 

 

  • بدون سرویس بهداشتی و رختکن

سالن توانا شهرداری تبریز که از ابتدای فصل میزبان بازی های این تیم در لیگ برتر بسکتبال است، به هیچ عنوان شرایط میزبانی فینال مسابقات را نداشت. این سالن تنها دارای یک ورودی برای تمامی عوامل از جمله مسئولان، خبرنگاران، ماموران و تماشاگران است. نکته عجیب وضعیت رختکن ۲ تیم در این سالن محسوب می شود. از زیر پله هایی به عنوان رختکن با درهای نرده ای استفاده می شود که هیچ نشانه ای از یک رختکن استاندارد را ندارد. حتی سرویس بهداشتی هم در رختکن تیم ها وجود ندارد و بازیکنان مجبور بودند در ۲ بازی اخیر از نقاط مختلف سالن به عنوان سرویس استفاده کنند و حتی سطل آشغال ها هم در امان نبودند!

 

 

  • خرابی تابلوی ۲۴ ثانیه

یکی از اتفاقات عجیب دیگر در جریان برگزاری فینال لیگ برتر بسکتبال در سالن توانای تبریز خرابی تابلوی ۲۴ ثانیه بود. وجود تابلوی ۲۴ ثانیه در کنار سبد جزو ملزومات برگزاری یک مسابقه بسکتبال است. با این حال در بازی نخست ۲ تیم این تابلود خراب شد و روز دوم نیز فقط یک طرف زمین چنین تابلویی وجود داشت. بنابراین بازیکنان یک تیم نمی دانستند چقدر از زمان مالکیتشان باقی مانده و به همین خاطر دچار مشکل می شدند.

 

 

  • ماجرای زندانی شدن خبرنگاران

جدا از امکانات عجیب و ضعیف شهرداری تبریز برای میزبانی از فینال لیگ برتر بسکتبال، راه ندادن خبرنگاران زن و حبس کردن آنها در یک اتاق در بسته اتفاقی تاسف آور بود. حمید گرامیان، ناظر این مسابقه در این باره به “ورزش سه” می گوید: «بنده به عنوان نماینده فدراسیون پیگیر این موضوع بودم و خود این ۲ خبرنگار هم می دانند که من چقدر پیگیری کردم و با افراد مختلف تماس گرفتم. البته درست نیست که موضوع را به طباطبایی، رییس فدراسیون ربط دهیم چون او ۲ ساعت به آنجا آمده بود و خودش هم میهمان بود. حتی من زمانی از بازی را رها کردم تا مشکل خبرنگاران زن را حل کنم. موضوع در سطح استان بود و مسئولان استانی اجازه ورود نمی دادند. حتی می گفتند اگر این ۲ خانم وارد سالن شوند، نیروی انتظامی سالن را ترک می کند! من گفتم با مسئولیت من این ۲ نفر کنار زمین بیایند و کنار میز منشی بنشینند که بازهم قبول نکردند. البته من از ماجرای اتاق در بسته خبر نداشتم و بابت این مساله متاسف شدم.»

 

 

  • گرامیان: به خاطر تایید این سالن متاسفم!

حمید گرامیان، رییس کمیته استان های فدراسیون بسکتبال که دیروز به عنوان ناظر در تبریز حضور داشت، درباره امکانات کم سالن توانای تبریز به “ورزش سه” گفت: «متاسفانه در فدراسیون دوره قبلی این سالن مورد تایید قرار گرفته و باید بازی را همین جا برگزار می کردیم. درباره دستگاه ۲۴ ثانیه در بازی اول مشکل فنی به وجود آمد. من حتی تا ساعت ۳ بامداد در سالن بودم تا این مشکل را حل کنیم. دستگاه درست شد؛ اما دوباره قبل از بازی دیروز مشکل پیدا کرد. اخطارهای زیادی بابت این مساله به میزبان داده بودیم و حتی گفتیم اگر مهرام نخواهد بازی کند، شما بازنده می شوید. با این شرط قبول کردیم بازی برگزار شود که دستگاه ۲۴ ثانیه فقط برای میهمان باشد.»

وی درباره نبود سرویس بهداشتی و وضعیت رختکن ها عنوان کرد: «متاسفانه سرویس بهداشتی برای بازیکنان وجود نداشت. جای تاسف دارد که این سالن با این وضعیت مورد تایید فدراسیون قرار گرفته است. حتی داوران محل مناسبی برای ایستادن نداشتند و پشت میز منشی دست و صورتشان را آب می زدند! قطعا برای لیگ بعدی این سالن با این شرایط مورد تایید قرار نمی گیرد.»

 

 

  • بازیکنان خارجی شوکه شده بودند

مصطفی هاشمی، سرمربی تیم مهرام که بدون توجه به کمبودهای سالن توانای شهرداری تبریز توانست تیمش را در بازی دیروز برنده از زمین بیرون بیاورد،‌ درباره کمبودهای موجود به “ورزش سه” گفت: «از همان روز اول نباید این سالن مورد تایید قرار می گرفت. درست نبود که ما بگوییم بازی نمی کنیم. اگر الان از این حرف ها بزنیم، فقط شعار است. به هر حال یک مجموعه ورزشی برای میزبانی تعاریفی دارد که متاسفانه هیچ کدام از آنها را ندیدیم. ما چند بازیکن خارجی در تیممان داریم که اگر آنها خبری یا تصویری از وضعیت سالن را به کشور خودشان ببرند و آن را منتشر کنند، آبروی کشورمان می رود. واقعا این بازیکنان که از امکانات شوکه شده بودند، در بازگشت به کشورشان چه می گویند؟ به نظرم مسئولان باید پاسخگوی این اتفاقات باشند.»

منبع : ورزش 3


لینک کوتاه مطلب

http://happynewyearimagess.net/?p=9572

شما به این آهنگ چه امتیازی میدهید ؟

مطالب مشابه

برچسب ها