همه کمک کنند تا مساله حق پخش تلویزیونی حل شود/ تابش: دنبال این نیستیم دوربین‌ها را راه ندهیم

28 فوریه 2018
بدون نظر

به گزارش “ورزش‌سه”،  مسعود تابش سرپرست باشگاه سپاهان یکی از افرادی بود که درجلسه هم اندیشی مدیران باشگاه ها با رییس فدراسیون فوتبال درباره حق پخش تلویزیونی حضور پیدا کرد. تابش درباره اتفاقات جدیدی که درباره حق پخش تلویزیونی رخ داده، به ایمنا گفته است: «جلسه در محل سازمان لیگ با حضور مدیران باشگاه‌های لیگ برتری و ریاست فدراسیون و ریاست سازمان لیگ در ارتباط با درآمدزایی و تبلیغات دور زمین بود و خوشبختانه همه مدیران در این جلسه حاضر بودند که به نوعی این مشارکت بی‌سابقه بود. نکته مهم جلسه همدلی همه باشگاه‌ها بود که در این شرایط اقتصادی با مشکلات زیادی روبرو هستند و در این چند سال گذشته از یکی از مهم‌ترین منابع مالی خودشان محروم بوده‌اند. تا سال ۹۳ مبالغ مختصری پرداخت شد، ولی از آن زمان به بعد پولی به باشگاه‌ها پرداخت نشد.»

وی ادامه داد: «همه باشگاه‌ها، چه تهرانی و چه شهرستانی همه متقاضی بودند که واقعاً تعامل مناسبی با صدا و سیما داشته باشیم. در تمام دنیا نزدیک به ۷۰ درصد منابع مالی باشگاه‌ها از حق پخش تأمین می‌شود و ثروتمندترین باشگاه‌های دنیا مثل بارسلونا، رئال مادرید، منچستر یونایتد و بایرن مونیخ اگر حق پخش دریافت نکنند با مشکل روبه‌رو می‌شوند چه برسد به باشگاه‌های ایرانی که فقط باید در فوتبال هزینه کنند.»

سرپرست باشگاه سپاهان درباره امیدواری اش بابت حل موضوع حق پخش تلویزیونی تاکید کرد: «صحبت‌های مقدماتی بین نمایندگان مجلس، صداوسیما و فدراسیون فوتبال انجام شده و احساس می‌کنیم که زمینه امسال برای تعامل مساعدتر باشد و به همین خاطر باشگاه‌ها برای منافع مشترک و حیاتی خودشان هماهنگ شدند و حتی مدیران حقوقی باشگاه‌ها هم جلساتی داشته باشند تا حق پخش به سرانجام برسد، چون با این شرایط اقتصادی اداره باشگاه‌ها بسیار مشکل است. امیدواریم وزارت ورزش و جوانان هم از این بحث حمایت کنند تا با کمک همه این کار انجام شود.»

تابش در بخش دیگری از حرف هایش گفت: «به دنبال این هستیم تا در سال ۹۷ حداقل بخشی از حق و حقوق باشگاه‌ها را دریافت کنیم و بتوانیم قسمتی از مشکلات را حل کنیم. برای دریافت حق پخش می‌توان یک سری فرمول‌هایی را تعریف کرد که همه باشگاه‌ها به حق خودشان برسند که این در مرحله بعدی قرار دارد.»

وی درباره احتمال راه ندادن دوربین ها به ورزشگاه ها خاطرنشان کرد: راه ندادن دوربین به استادیوم یعنی بخش عظیمی از جامعه را از دیدن مسابقات محروم کنیم که به دنبال این خط و خطوط نیستیم. به دنبال تقابل نیستیم و علاقمندیم که تعامل صورت بگیرد تا هم مردم محروم نشوند و هم مشکلات باشگاه‌ها حل شود.

تابش در پایان افزود: «برای دربی آقای اینفانتینو، رییس فیفا به ایران سفر می‌کند و مدیران باشگاه‌ها به دعوت فدراسیون جلسه‌ای با ایشان خواهند داشت و فدراسیون در مورد دربی و پخش آن اهرم فشاری ندارد چون بحث گفت و گو و تعامل از طریق قانونی مطرح است. چند سال پیش داستان حق پخش برای دو باشگاه پرطرفدار تهران تصویب شد، ولی آن هم نتیجه‌ای نداشت و خوشبختانه امروز هر دو باشگاه در کنار سایر باشگاه‌های لیگ برتری هستند و ان‌شاالله تا پایان سال اخبار خوبی در این حوزه به گوش برسد.»

منبع : ورزش 3


لینک کوتاه مطلب

http://happynewyearimagess.net/?p=12709

شما به این آهنگ چه امتیازی میدهید ؟

مطالب مشابه

برچسب ها