پوست‌اندازی میزبان جام جهانی کلید خورد/ رنسانس عنابی‌ها، بدون تاباتا و سوریا و دیگران

28 مارس 2018
بدون نظر

به گزارش “ورزش سه”، تورنمنت سه جانبه‌ عراق در شهر نجف برگزار شد و در نهایت این تیم ملی قطر بود که توانست به عنوان قهرمانی دست پیدا کند. در این رقابت‌ها تیم های ملی عراق، قطر و سوریه حضور داشتند و در نهایت شاگردان فلیکس سانچز اسپانیایی موفق شدند با یک پیروزی و یک تساوی به عنوان قهرمانی دست پیدا کنند. آنها دیدار برابر تیم ملی عراق را با نتیجه سه بر دو به پیروزی رسیدند و بازی خود مقابل تیم ملی سوریه را با تساوی دو بر دو به پایان رساندند.

 

اما نکته جالب در این رقابت ها ترکیب دگرگون شده تیم ملی قطر بود. ترکیبی که از 14 بازیکن سابق این تیم خالی بود. بازیکنانی که قالبا چند ملیتی بوده و ذر سال های اخیر برای جهانی شدن تیم ملی قطر پیراهن عنابی را به تن کردند اما در نهایت موفق نشدند کاری از پیش ببرند و گویا باید باور کرد رنسانس فوتبال ملی قطر در حال شکل گرفتن است چرا که تیم پوست انداخته حوزه خلیج فارس اولین قدم خود را بدون 14 بازیکن قدیمی برداشت.

البته ذکر این نکته نیز ضروری به نظر می رسد که شاید سانچز در حال حاضر قصد زیر و رو کردن ترکیب تیم ملی قطر را نداشته باشد اما چیزی که مشخص است آغاز جایگزین‌سازی بازیکنان چند ملیتی این تیم کلید خورده است تا در صورت امکان برای جام جهانی 2022 به کمک عنابی ها بیایند.

در میان بازیکنانی که در این رقابت ها از لیست قطری ها خط خوردند می توان بازیکنان مهمی را دید. نفراتی همچون تاباتا، سباستین سوریا، محمد کاسولا و … از جمله بازیکنانی هستند عملیات جایگزین سازی برای آنها آغاز شده است. تاباتا و لوئیز جونیور از برزیل، سباستین سوریا از اروگوئه، محمد کاسولا از غنا، عمر باری از گینه و ابراهیم ماجداز کویت تعدادی از بازیکنانی بودند که در سال های اخیر تابعیت قطری را پذیرفتند به همراه علی عفیف، مشعل عبدالله، موسی هارون، یاسر ابوبکر، محمد موسی، سعد الشیب، حمید اسماعیل و فهد عبدالرحمن خط خورده های قطری ها برای حضور در تورنمنت نجف بودند.

نکته جالب در تغییر و تحولاتی که در ترکیب تیم ملی قطر در این رقابت ها به چشم می آمد واکنش های مثبت رسانه های ورزشی قطر و پوشش آنها از مراسم قهرمانی بود که کاملا به چشم می آمد و نشان می داد این اقدام سانچز که با موفقیت در این دو دیدار همراه شده مورد توجه آنها قرار گرفته است.

عنابی ها که حسن الهیدوس، هافبک تیم السد را به عنوان کاپیتان خود به همراه داشتند توانستند عناوین بهترین بازیکن و بهترین گلزن را نیز از آن خود کنند. اکرم عفیف آقای گل و بسام هشام نیز بهترین بازیکن این تورنمنت شدند. اکرم عفیف (٣گل)، عبدالعزیز حاتم و اسماعیل محمد گلزنان تیم ملی قطر در این رقابت ها بودند.

 

 

 

 

 

منبع : ورزش 3


لینک کوتاه مطلب

http://happynewyearimagess.net/?p=16519

شما به این آهنگ چه امتیازی میدهید ؟

مطالب مشابه

برچسب ها