۲ لحظه تاثیرگذار در جنگ ستارگان NBA/ «سِلف اَلی اوپ» جیمز و «بمب ۳ امتیازی» دورانت!

7 ژوئن 2018
بدون نظر

به گزارش “ورزش سه”، صبح امروز سومین دیدار از سری فینال های لیگ NBA در خانه کلیولند برگزار شد و هزاران هوادار این تیم به امید جبران یکی از شکست های ۲ بازی نخست به سالن آمده بودند.

لبرون جیمز و یارانش بازی را خوب آغاز کردند و تا پایان کوارتر دوم نزدیک به ۱۰ امتیاز از گلدن استیت پیشی گرفتند. همه چیز برای کلیولند خوب پیش می رفت و پادشاه مثل همیشه تک ستاره تیمش بود.

جیمز که عادت دارد در طول مسابقه علاوه بر کسب امتیاز تماشاگران تیمش را به وجد بیاورد، در همان اوایل بازی در یک حرکت فوق العاده سالن را منفجر کرد. تک ستاره کلیولند که در این مسابقه ۳۳ امتیاز برای تیمش کسب کرد، در این صحنه توپ را به تخته کوبید و با یک پرش فوق العاده حتی بازیکنان حریف را مبهوت حرکت فوق العاده خود کرد. این حرکت که سلف الی اوپ(self alley-oop) نام دارد، روحیه دوچندانی به کلیولند داد تا در پایان نیمه اول همچنان تیم برتر میدان باشد.

 

 

 

کوارتر سوم جایی برای اوج گیری کوین دورانت و گلدن استیت بود. ستاره واریرز که البته از سوی بازیکنان دیگر این حمایت می شد، با پرتاب های ۳ امتیازی دقیق و فوق العاده خود باعث شد در پایان کوارتر سوم نتیجه به تساوی برسد. دورانت در کوارتر چهارم نیز به روند امتیازگیری خود ادامه داد تا موجی از ناامیدی را در میان هواداران کلیولند ایجاد کند.

شاید کلیدی ترین لحظه مسابقه جایی بود که نزدیک به ۵۰ ثانیه تا پایان مسابقه باقی مانده بود و گلدن استیت ۱۰۳ بر ۱۰۰ از حریفش پیش بود. در شرایطی که کلیولند برای رسیدن به پیروزی دفاع محکم در تمام زمین را در دستور کار قرار داده بود، کوین دورانت بعد از تصاحب توپ در نزدیکی های مرکز زمین، توپ را به داخل سبد فرستاد تا علاوه بر کسب ۳ امتیاز آب سردی بر پیکر بازیکنان و تماشاگران میزبان ریخته باشد.

 

 

 

با فاصله ۶ امتیازی ایجاد شده به بین ۲ تیم گلدن استیت تقریبا از پیروزی خود مطمئن شد و در نهایت ۱۱۰ بر ۱۰۲ به برتری رسید.

با این حال آنها باید خودشان را مدیون کوین دورانت بدانند که در این مسابقه ۴۳ امتیاز کسب کرد. رسانه های آمریکایی بعد از این مسابقه از پرتاب ۳ امتیازی دورانت به عنوان یک بمب ۳ امتیازی یاد کردند!

منبع : ورزش 3


لینک کوتاه مطلب

http://happynewyearimagess.net/?p=23084

شما به این آهنگ چه امتیازی میدهید ؟

مطالب مشابه

برچسب ها