بدمینتون

بدمینتون بازان برتر مشخص شدند

17 می 2018
بدون نظر

به گزارش ورزش سه و به نقل از فدراسیون بدمینتون، سابقات انتخابی تیم ملی جوانان بدمینتون بانوان کشور در روزهای ۲۵ و ۲۶ اردیبهشت ماه جاری در محل کمپ این فدراسیون در تهران برگزار شد و در پایان این رقابتها پریا اسکندری از تهران در قسمت یک نفره دختران و یگانه تفریشی و نازنین زمانی از تهران در قسمت دونفره دختران به مقام قهرمانی دست یافتند.

 

در قسمت یک نفره این رقابتها و در دیدار نهایی پریا اسکندری از تهران به مصاف نصیم صفائی از تهران رفت که این دیدار در پایان به سود پریا اسکندری خاتمه یافت و وی به مقام قهرمانی قسمت یک نفره دست پیدا کرد. نسیم صفائی از تهران دوم شد و رومینا تاجیک از تهران به مقام سوم دست یافت.

در قسمت دونفره این رقابتها و در دیدار نهایی تیم دونفره یگانه تفریشی  و نازنین زمانی از تهران به مصاف تیم دونفره درسا یاوری وفا و ساره امینیان از تهران رفتند که این دیدار در پایان به سود تیم دونفره یگانه تفریشی و نازنین زمانی به پایان رسید و آنان مقام قهرمانی دونفره را به خود اختصاص دادند.

تیم دونفره درسا یاوری وفا و ساره امنیان از تهران دوم شد و تیم دونفره ملیکا محمدی و شبنم شاداب از سمنان به مقام سوم مشترک دست یافت.

مسابقات انتخابی تیم ملی جوانان بدمینتون بانوان کشور در روزهای ۲۵ و ۲۶ اردیبهشت ماه جاری و با شرکت ۲۷ بدمینتون باز در محل کمپ این فدراسیون برگزار شد.

همچنین مسابقات انتخابی تیم ملی بدمینتون جوانان پسران کشور  در سالن اختصاصی بدمینتون شهرستان سمنان برگزار شد و در پایان این رقابتها علیرضا کرمی از تهران در قسمت یک نفره و صالح سنگتراش و محمدمهدی میرشکاری از سیتان وبلوچستان در قسمت دونفره به مقام قهرمانی دست یافتند.

دیدار مرحله نهایی این رقابتها در قسمت یک نفره بین علبرضا کرمی از تهران و محمد چهارمالی از فارس برگزار شد و در پایان این مسابقه علیرضا کرمی برابر حریف خود به برتری رسید و به مقام قهرمانی قسمت یک نفره جوانان دست یابد.

محمد چهارمالی از فارس دوم شد و علی حسین خانی ومهدی انصاری هر دو از زنجان به مقام سوم مشترک قسمت یک نفره جوانان دست یافتند.
دیدار فینال قسمت دونفره جوانان بین تیم دونفره صالح سنگ تراش و محمد مهدی میرشکاری از سیستان وبلوچستان و فربد یاسمی و علیرضا بیگدلی از زنجان شب گذشته برگزار شد که این دیدار در پایان به سود تیم دونفره صالح سنگتراش و محمد مهدی میرشکاری خاتمه یافت و آنان به مقام قهرمانی رقابتهای دونفره جوانان دست یافتند.

فربد یاسمی و علیرضا کرمی از زنجان دوم شدند و تیم دونفره زانا قادری و پارسا شهبازی از کردستان به مقام سوم دست یافتند.

مسابقات انتخابی تیم ملی بدمینتون جوانان کشور در روزهای ۲۴ و ۲۵ اردیبهشت ماه جاری با شرکت ۲۸ بازیکن منتخب جوانان از استانهای مختلف کشور در سالن اختصاصی بدمینتون شهرستان سمنان برگزار شد.
 

منبع : ورزش 3

قهرمانی بدمینتون‌باز ویتنامی در مسابقات بین المللی فجر ایران

8 فوریه 2018
بدون نظر

به گزارش “ورزش سه” به نقل از ایسنا، مسابقات بدمینتون بین المللی فجر در زنجان برگزار شد و عنوان قهرمانی این دوره به بازیکن ویتنام رسید.

 

در مرحله فینال کائو فام (رنکینگ ۱۰۴) مقابل هموطن خود تین نگویین (رنکینگ ۴۸) قرار گرفت و در پایان با نتیجه ۳ بر ۱ برنده بازی شد و عنوان قهرمانی را به دست آورد.

 

تین نگویین نایب قهرمان شد و تاندون و شریانش از هند هم مقام سوم مشترک را کسب کردند.

 

در فینال بخش دونفره تیم کنا و شارما از هند با تیم آلوین و نانداگوپال از هند بازی کرد که با نتیجه ۳ بر ۲ شکست خورد و تیم آلوین  و نانداگوپال قهرمان دونفره شد.

 

تیم‌های علیرضا و امیر قاسمی از ایران و مالزی هر دو بر روی سکوی سوم قرار گرفتند.

 

ایران در بخش بانوان موفق به کسب مدال های طلا، نقره و برنز جدول دونفره شد.

 

تیم ایران در پایان ایران رقابتها پنج مدال کسب کرد.

 

این رقابتها با جوایز ۲۵ هزار دلاری برگزار شد.

منبع : ورزش 3

حذف ایرانی‌ها از جدول انفرادی بدمینتون جام فجر

7 فوریه 2018
بدون نظر

به گزارش “ورزش سه” و به نقل از ایسنا، در سومین روز از مسابقات بین المللی بدمینتون فجر، رقابتهای مرحله یک چهارم نهایی جدول انفرادی مردان و زنان برگزار شد.

در مرحله یک چهارم نهایی بخش مردان، ایران تنها یک نماینده داشت که مهران شهبازی با شکست برابر بازیکن هند از مسابقات حذف شد.

با توجه به اینکه بقیه ملی پوشان ایران روز گذشته حذف شده بودند، مدال های طلا، نقره  و برنز انفرادی هر دو بخش مردان و زنان به خارجی ها می رسد.

ادامه مسابقات روز سوم از ساعت ۱۳ و ۳۰ دقیقه پیگیری می شود.

مسابقات بین المللی بدمینتون فجر با جوایز ۲۵ هزار دلاری در زنجان در حال برگزاری است.

 

 نتایج به شرح زیر است:

 

*بخش مردان

 

مرحله یک چهارم نهایی جدول انفرادی:

تین نگویین از ویتنام( رنکینگ ۴۸) ۳ – محمد کورت از ترکیه ( رنکینگ ۱۶۵)  ۲

تاندون از هند ( رنکینگ ۴۵۱) ۳ – مهران شهبازی از ایران ( رنکینگ ۷۲۲)  ۱

کارتیک جیندال از هند ( رنکینگ ۳۵۴)  صفر– شریانش از هند ( رنکینگ ۱۸۵) ۳

امره لالی از ترکیه ( رنکینگ ۱۴۴)  صفر – کائو فام از ویتنام ( رنکینگ ۱۰۴)  ۳

 

*بخش زنان

 

مرحله یک چهارم نهایی جدول انفرادی:

ینگ لی از مالزی (رنکینگ ۴۶) ۳ – تای فونگ از ویتنام (رنکینگ ۳۱۰)۱

راسیکا راجی از هند (رنکینگ ۱۰۵) ۲ – توزار از میانمار (رنکینگ ۴۰۳) ۳

ماریانا اوگالدی از مکزیک (رنکینگ ۱۷۵) ۱ – وایشناوی ردی از هند (رنکینگ ۸۲ ) ۳

تینا از مالزی ( رنکینگ ۱۴۵ ) ۳ – یونی لی از آلمان (رنکینگ ۸۸)۱

منبع : ورزش 3

قطعی‌شدن مدال برای ایران در بدمینتون بین‌المللی فجر

6 فوریه 2018
بدون نظر

به گزارش “ورزش سه” به نقل از ایسنا، دومین روز از رقابت‌های بخش مردان مسابقات بین‌المللی فجر به پایان رسید و تکلیف بازیکنان راه یافته به مرحله یک چهارم نهایی انفرادی و نیمه‌نهایی دونفره مشخص شد.

 

در بخش انفرادی تمام بازیکنان ایران به غیر مهران شهبازی حذف شدند و شهبازی تنها بازیکن از ایران بود که توانست راهی یک جهارم نهایی شود.

 

در جدول دونفره هم تنها تیم امیر وعلیرضا قاسمی راهی نیمه‌نهایی شد و کسب مدال برنز مسابقات را برای خود قطعی کرد.

 

مسابقات بین‌المللی بدمینتون فجر با جوایز ۲۵ هزار دلاری در زنجان بر گزار می‌شود.

 

مرحله یک شانزدهم جدول انفرادی:

 

تین نگویین از ویتنام ( رنکینگ ۴۷ جهان) ۳ – علیرضا کاظمی صفر

 

فرزین خانجانی ۳ – آنانت جیندال از هند ۱

 

محمد امین علی اکبریان – ساهیل سیپانی از هند ( به علت انصراف بازیکن هند علی اکبریان راهی مرحله یک هشتم نهایی شد.)

 

ناصر منصور از اردن ۱ – محمد کورت از ترکیه ۳

 

نونو آنجو از پرتغال – تاندون از هند ( به علت انصراف بازیکن پرتغال بازیکن هند راهی مرحله یک هشتم نهایی شد.)

 

نادر مینایی ۳ – پارسا شهبازی ۱

 

جاب کاستیلو از مکزیک  ۲– دانگ نگویین از ویتنام ۳

 

عرفان تاران صفر – مهران شهبازی ۳

 

چین یانگ از مالزی ۱ – کارتیک جندال از هند ۳

 

لینو مونز از مکزیک ۲ – داک فات از ویتنام ۳

 

فربد یاسمی صفر – شریناش از هند ۳

 

برناردو آتیلانو از پرتغال ۳ – احمد ال شانیک از اردن صفر

 

محسن معصومی طبار ۱ – سروش اسکندری ۳

 

هاردیک ماکار از هند ۱ – امره لالی از ترکیه ۳

 

گلشن کومار از هند ۳ – آراد بحری صفر

 

علیرضا کرمی صفر – کائو فام از ویتنام ۳

 

مرحله یک هشتم نهایی جدول انفرادی:

 

تین نگویین از ویتنام  ۳– فرزین خانجانی ۱

 

محمد امین علی اکبریان صفر – محمد کورت از ترکیه ۳

 

تاندون از هند ۳ – نادر مینایی صفر

 

دانگ نگویین از ویتنام ۲ – مهران شهبازی ۳

 

سروش اسکندری ۱ – امره لالی از ترکیه ۳

 

کارتیک جندال از هند ۳ – لی فات از ویتنام ۲

 

شریانش از هند ۳ – آتیلانو از پرتغال صفر

 

کومار از هند  صفر – کائو فام از ویتنام ۳

 

مرحله یک هشتم جدول دونفره:

 

تیم اردن ۳ – تیم علی اکبریان  و چهارمالی صفر

 

تیم امیر و علیرضا قاسمی ۳ – علیرضا فغفوری و نادر مینایی ۱

 

تیم هند  ۳ – تیم اسکندری  و خانجانی صفر

 

تیم محمد مهدی میرشکاری  و صالح سنگ تراش ۱ – حسن متقی و مهران شهبازی ۳

 

تیم مهدی انصاری  و علی حسین خانی ۳ – محمدرضا باقری  و فربد یاسمی صفر

 

تیم  هند  ۳ – تیم مکزیک ۱

 

تیم مالزی – تیم باستانی  و مقیمی (به علت انصراف تیم ایران مالزی راهی یک چهارم نهایی شد.)

 

تیم محمد پایروند و آرمین زکی‌زاده ۳ – تیم هند ۲

 

مرحله یک چهارم نهایی جدول دونفره:

 

تیم اردن ۱ – تیم امیر و علیرضا قاسمی ۳

 

تیم هند ۳ – تیم شهبازی و متقی ۱

 

تیم انصاری  و حسین خانی صفر – تیم هند ۳

 

تیم مالزی ۳ – تیم پایروند و زکی زاده صفر

منبع : ورزش 3

اعضای جدید هیئت رئیسه فدراسیون بدمینتون منصوب شدند

8 ژانویه 2018
بدون نظر

به گزارش “ورزش سه” و به نقل از روابط عمومی فدراسیون بدمینتون، براین اساس حسام عقبائی و امیر فرزانه شبیانی به عضویت هیئت رئیسه فدراسیون بدمینتون برگزیده شدند.

 

در احکام صادره آمده است :

با استعانت از خداوند متعال ، بنا به پیشنهاد ریاست محترم فدراسیون بدمینتون و به استناد بند 6 ماده 8 اساسنامه فدراسیون های ورزشی آماتوری ، به موجب این حکم به عنوان ” عضو هیأت رئیسه فدراسیون بدمینتون ” منصوب می شوید .

توفیق جنابعالی را در راه خدمت به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و اعتلای ورزش کشور از خداوند متعال خواهانم .

مسعود سطانی فر

وزیر ورزش و جوانان ج.ا.ا

لازم به ذکر است که احکام صادره از سوی دکتر محمدرضا پوریا رییس فدراسیون بدمینتون روز یکشنبه ( 96/10/17 ) و با حضور محمد فرجی نایب رئیس فدراسیون ، دکتر فریبا مددی نایب رئیس بانوان فدراسیون ، مهندس علی موذن دبیرفدراسیون ، مرتضی مداحی مدیرتیم های ملی  به حسام عقبائی و امیر فرزانه شربیانیاعضای جدید هیأت رئیسه فدراسیون اهداء گردید .

دراین دیدار دکتر پوریا رئیس فدراسیون بدمینتون از زحمات سیدعلی شهابی و اسماعیل مهدوی نیا دوتن از اعضای پیشین هیأت رئیسه این فدراسیون تشکر و قدردانی کرد.

سیدعلی شهابی و اسماعیل مهدوی نیا به تازگی به افتخار بازنشستگی نائل آمده اند .

 

منبع : ورزش 3

آمادگی بدمینتون بازان برای حضور در مسابقات فجر

3 ژانویه 2018
بدون نظر

به گزارش “ورزش سه” و به نقل از روابط عمومی فدراسیون بدمینتون، تاکنون بدمینتون بازان کشورهای هند، مکزیک، مالزی، مالدیو، ترکیه، ویتنام، استرالیا، اردن، سوریه و ایتالیا برای حضور در این رقابت‌ها اعلام آمادگی کردند.

 

این درحالی است که آخرین زمان اعلام آمادگی تیم های برای حضور در این رقابت‌ها تا روز نوزدهم دی ماه جاری می باشد.

 

بیست و هفتمین دوره مسابقات بین المللی بدمینتون دهه مبارک فجر در روزهای شانزدهم لغایت نوزدهم بهمن ماه سال جاری و با جوایز 25 هزار دلاری با حضور تیم‌های خارجی و داخلی در قسمت مردان و بانوان در سالن اختصاصی بدمینتون شهرستان زنجان برگزار می‌شود.

 

 

منبع : ورزش 3

آقایی در مسابقات بدمینتون نپال نقره گرفت

24 دسامبر 2017
بدون نظر

به گزارش “ورزش سه” و به نقل از  فدراسیون بدمینتون، دیدار فینال مسابقات نپال بعدازظهر امروز ( یکشنبه ) در قسمت انفرادی بانوان با حضور ثریا آقایی از ایران و بدمینتون باز هنگ کنگ برگزار شد. در پایان آقایی با واگذاری این دیدار به مدال نقره این رقابت ها دست یافت.

 

 آقایی بازی را با نتیجه ۲بر صفر به حریف خود از هنگ کنگ واگذار کرد و مقام دوم  را به خود اختصاص داد.

 

 این رقابت ها که با حضور بدمینتون بازان کشورهای مالدیو ، هند ، بنگلادش ، اردن ، هنگ کنگ ، نپال ، بوتان ، ویتنام ، میانمار و ایران برگزار شد.

 

حریف ثریا آقایی  “دونگ جو ژوآن ” از کشور هنگ کنگ دارای اصلیت چینی است و  سابقه حضور در تیم ملی چین  و کسب مدال نقره بازیهای المپیک جوانان  را هم دارد.

 

 

منبع : ورزش 3

پایان کار بدمینتون بازان ایران در مسابقات ترکیه

19 دسامبر 2017
بدون نظر

به گزارش “ورزش سه به نقل از  ایسنا، در دومین روز از مسابقات بدمینتون ترکیه، نمایندگان در جدول انفرادی و دونفره به رقابت پرداختند که با شکست برابر حریفان خود حذف شدند.

در دور اول جدول انفرادی بانوان یگانه کرمانی با جمره فری از ترکیه بازی کرد که ۲ بر صفر شکست خورد.

سارا دلاوری دیگر نماینده ایران با آناستازیا سیمنوا از روسیه رقابت کرد که او ۲ بر ۱ بازی را واگذار کرد.

در دور اول جدول دونفره نیز تیم ثمین عابد خجسته و یگانه کرمانی با تیم ترکیه رقابت کرد که با نتیجه ۲ بر صفر باخت.

منبع : ورزش 3